ODBĚR NOVINEK

Chci dostávat mailem informace

o novinkách a připravovaných akcích...

Aktuality
Aktuality > Tváře Moře v Pardubicích
Tváře Moře v Pardubicích
20-03-2011

Martina Balzarová a Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp.1 Vás srdečně zve ve čtvrtek 24.3.2011 v 16 hod na zahájení výstavy Tváře Moře. Výstava bude otevřena denně od 10-18hod( mimo pondělí) a potrvá do 15.5.2011. Součastí zahájení, po skončení vernisáže je od 18 hod přednáška autorky s promítáním.

Martina Balzarová je studentkou zoologie na Přf JU v Českých Budějovicích. Od 12 ti let se potápí a o dva roky později v roce 2001 již pořídila své první podvodní fotografie na Sardinii. Od té doby hlavně díky fotografování, potápění a biologickým expedicím navštívila mnoho zajímavých zemí. Mimo jiné také Egypt, Bali, Mexiko, Vietnam, Papuu N.G.
Pravidelně publikuje své fotografie, cestopisné reportáže a biologické články v mnoha českých časopisech a periodikách. Za své fotografie získala mnohá ocenění nejen v Čechách ale i na zahraničních festivalech. Mezi její největší úspěchy patří, mimo oceněních na domácích festivalech podvodní fotografie, zejména cena z mezinárodního festivalu ve Francii-Antibes z roku 2005 kde získala cenu PRIX Our World Underwater Scholarship Society pro fotografy do 25 let. V roce 2006 ji získala podruhé. Její fotografie byly oceněny nejen na soutěžích podvodní fotografie ale také mezi ,, suchozemskými“ fotografy. V roce 2007 získala cenu časopisu Photoart na 27. národní soutěži a bronzovou medaili na 17.ročníku mezinárodní soutěže ZEMSKÝ RÁJ. Mimo fotoaparátu vezme občas do ruky pod vodou videokameru. V budoucnu se však chce věnovat hlavně mořské biologii a ochraně přírody.
Její autorská výstavní kolekce 46 velkoplošných fotografií s názvem TVÁŘE MOŘE má velký úspěch v mnoha městech České republiky. Jako vůbec první potápěč-fotograf z České republiky dostala nabídku vystavit tuto kolekci v rámci velmi prestižního mezinárodního festivalu podvodních filmů a fotografie ve Francii-Antibes. Výstava se od počátku těšila velkému zájmu a oslovila nejen sportovní potápěče, ale i fotografy profesionály a širokou veřejnost. Jeden z návštěvníků napsal do památní knihy výstavy, „ Nádherné... je to svoboda korunována obrazem živých šperků“. Tato slova mohou být dobrou pozvánkou a pokud Vás zajímá podmořský svět a fotografování, určitě by jste si tuto výstavu neměli nechat ujít.

www.balzarova.cz
email: martina@balzarova.cz

http://www.vcm.cz
© 2010 Seaway Diving
Vytvořila Mishka Media