ODBĚR NOVINEK

Chci dostávat mailem informace

o novinkách a připravovaných akcích...

Aktuality
Aktuality > Vyhrajte knížku Velryby a delfíni
Vyhrajte knížku Velryby a delfíni
20-06-2012

Pokud chcete získat tuto publikaci pošlete odpovědi na soutěžní otázky do 30.6.2012. Ze správných odpovědí budou vylosováni 3 výherci, kteří získají uvedenou knihu a drobné překvapení.

1) Jak se jmenuje největší druh delfína (čeleď Delphinidae) na světě?

2) Mezi nejznámější velryby jistě patří Moby Dick známý ze stejnojmenné knihy. Jaký druh velryby Moby Dick představoval a čím se liší od jiných druhů velryb?

3) Je Česká republika členem Mezinárodní Velrybářské komise?

4) Člověk vytvořil umělý ocas pro delfíní samičku, které se musel kvůli infekci amputovat. Podle této události byl dokonce natočený film. Událost se udála v roce 2005. Jak přibližně stará byla samička Winter, když jí lidé zachránili na pláži zamotanou v krabí pastii?

5) Faerské ostrovy patřící do Dánského království jsou známé svým tradičním lovem kytovců grindadráp. Každoročně je jich zabito kolem 950 ks. Jaký druh převážně loví?

6) Co je to? Patří do skupiny Kosticovci a živí se planktonem. Dorůstá 11,5 – 15m a váží v dospělosti 25-30 tun. Samci zpívají samičkám unikátní milostné písně, které jsou slyšet na několik kilometrů. Březost samiček trvá 10-12 měsíců, mládě je po narození velké přibližně jako hlava matky. Velmi často vyskakují z vody a předvádí přitom úžasné kousky. Tělo je tmavě modře až černě zbarvené, se světlým břichem. Ploutve mohou být bílé a dlouhé až 5 m (nejdelší končetiny na světě). Zbarvení ocasu je u každého jedince unikátní a proto se dá použít k individuální identifikaci jedinců.

Odpovědi na soutěžní otázky zašlete nejpozději do 30.6.2012 na email martina@balzarova.cz

Soutěž
© 2010 Seaway Diving
Vytvořila Mishka Media