ODBĚR NOVINEK

Chci dostávat mailem informace

o novinkách a připravovaných akcích...

Aktuality
Aktuality > Martina Balzarová-Podmořská setkávání.
Martina Balzarová-Podmořská setkávání.
18-02-2014

Autorská výstavní kolekce podmořských fotografií pořízených většinou v Egyptě, Vietnamu a Indonésii, kde se vyskytují rozsáhlé korálové útesy. Tyto „ostrůvky života“ jsou plné rozmanitých živočichů, ale většina těchto tvorů je nepozornému divákovi dobře skryta. Na velkých snímcích tak máte příležitost prohlédnout si živočichy, kteří jsou ve skutečnosti velcí jen několik málo milimetrů a při potápění nebo šnorchlování je většinou snadno přehlídneme. Pojďte nahlédnout do tohoto kouzelného světa a poodhalit skrytá tajemství tamějších obyvatel.
--
Mgr. Martina Balzarová (*1987)
Rodačka z Teplic vystudovala obor Zoologie, specializace Ekologie živočichů a dále pokračuje v doktorském programu na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Zaměřuje se převážně na ekologii a etologii mořských bezobratlých živočichů. Ve svém výzkumu se aktuálně věnuje právě ekologii a etologii krevet žijících v symbióze s mořskými sasankami v
Rudém moři. Aktivně se účastní mezinárodních projektů, Turtle Watch a Coral reef Check na ochranu a výzkum mořského života.
S potápěním začala ve dvanácti letech a od čtrnácti let se věnuje podvodní fotografii. Pravidelně publikuje fotografie, cestopisné reportáže a biologické články v mnoha českých časopisech a periodikách. Za své podmořské fotografie získala mnohá ocenění nejen v Čechách ale i na zahraničních festivalech. Mezi její největší úspěchy patří zejména cena z mezinárodního festivalu ve Francii – Antibes, kde získala dva roky po sobě cenu PRIX Our World Underwater Scholarship Society pro fotografy do 25 let. Jako autorka námětů a scénářů spolupracuje také na natáčení dokumentárních filmů z podmořského světa, včetně úspěšného dokumentu České televize z cyklu Nehasit! Hořím! věnovaný právě její činnosti a tvorbě. Její první výstavní kolekce, TVÁŘE MOŘE měla velký úspěch v mnoha městech České republiky. Jeden z návštěvníků napsal do památní knihy výstavy, „Nádherné... je to svoboda korunována obrazem živých šperků“. Tato slova mohou být dobrou pozvánkou a pokud Vás zajímá podmořský svět a fotografování, určitě by jste si tuto výstavu neměli nechat ujít.
© 2010 Seaway Diving
Vytvořila Mishka Media