ODBĚR NOVINEK

Chci dostávat mailem informace

o novinkách a připravovaných akcích...

Potápěčské základny Egypt
Potápěčské základny Egypt > MARSA ALAM - Marsa Shagra Village
MARSA ALAM - Marsa Shagra Village
Neomezené potápění na House Reef (součástí standardního balíčku)
Před prvním ponorem obdržíte od průvodce základní popis lokality kolem zálivu. Poté máte možnost vychutnat naše neomezené potápění. To je určitě jeden z nejunikátnějších aspektů RSDS, volného potápění v buddy párech vlastním tempem a v době, kterou si sami zvolíte. Potápěčské lahve jsou snadno přístupné, takže si prostě vezmete láhev, napíšete se na tabuli, a jdete se potápět.
Pokud chcete vyjet na zodiacu jsou tyto celý den k dispozici.

Donedávna bylo Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou ležící na západním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji jí, kromě výstavby nových hotelů, pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001. Marsa Alam je dnes stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Největší turistický boom se v oblasti teprve očekává a díky tomu si zde můžete užít klidné, ničím nerušené dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, jež lemují pestrobarevné korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé.
Pobyt a potápění na lokalitách v Marsa Alam patří skutečně k těm nejlepším v Egyptě.
Přímo před základnou je nádherný domácí reef. Na vzdálenější lokality se vyjíždí člunem.
Výhodou je i krátka vzdálenost od vyhlášených lokalit Elphinstone Reef, Dolphin House (Samadai Reef), Abu Dabbab atd.

Stravování
Formou plné penze, snídaně, oběd , večeře a lehká svačinka v odpoledních hodinách jsou podávány v naší otevřené restauraci s výhledem na moře.. Podávání je flexibilní a nastaveno podle plánu potápění. ( Prosíme, informujte nás předem v případě vegetariánských nebo jiných zvláštních dietních požadavků).
Normální nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Fanta), minerální voda, čaj, káva a horká čokoláda jsou zdarma a jsou zahrnuty v balíčku s plnou penzí. Kromě toho nabízíme zmrzlinu, espresso, (čerstvé) šťávy, lehké nealkoholické nápoje, čokoládové tyčinky, sušenky. Egyptské pivo je také k dispozici za příplatek.
Termíny a doprava
Sledujte nabídku našich organizovaných klubových výprav.
Ubytování
Nádherný a klidný eco-kemp s potápěčským centrem je situován cca 30km od letiště Marsa Alam.

Popis ubytování:
K dispozici je široký výběr typů ubytování od jednoduchých stanů až po kamené luxusní bungalovy. Obrázky, popis a mapu rozmístění v areálu najdete na webu.
Zde uvádíme jen krátké doporučení, které Vám trošku pomůže při rozhodování jaký typ vybrat.
A/C Chalet de Lux- lednice, klimatizace, vlastní koupelna a toaleta, rychlovarná konvice. Vhodné
pro ty, kteří vyžadují větší komfotr bydlení. Nevýhoda – vyšší cena.
Chalet standart- vlastní koupelna a toaleta, ventilátor.
Nevýhoda – nutná rezervace dlouho dopředu, velmi často jsou obsazené.
HUT – ideální jednoduchý kamenný domek. Dvě postele, bez vlastní koupelny a toalety. Společné sociálky jsou umístěné poblíž a jsou velmi prostorné a čísté, slouží také pro potápěče ubytované ve stanech. Nevýhoda – pro velký zájem nutná rezervace dlouho dopředu.
Royal Tent – prostorný a pohodlný stan vybavený královskou postelí nebo dvě samostatně, ledničkou, ventilátorem a křesílkama. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž.
Tent – výhodná cena, jednoduchý menší stan, dvě postele nebo jedna královská. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž. Vhodné pro méně náročné a vzhledem k tomu, že většinu dne trávíme na bázi a v restauraci, tak svůj účel ,,přespání“ splní.

Při ubytování ve stanech Tent nebo Royal Tent v zimních měsících doporučujeme přibalit spácák. A to i přesto, že jsou zde přikrývky. V noci zde může být totiž velmi chladno.
V letních měsícich bývá ve stanech, zejména přes den, zase naopak poměrně vedro. Přesto všechno jsou tyto stany hodně oblíbené a méně konfortu plně vynahradí výhodná cena a nevšední romantická atmosféra.
Bydlení ve stanech je velmi romantické. Blížeji k moře už to nejdeChalet HutTent
Royal TentHutsTentsRoyal TentChalet
 ShadeRestaurace s terasou a krásným výhledem Mapa oblasti Marsa Alam (poloha Shagra, Nakari, Lahami) všechny základny patří Red Sea Diving Safari)
Všude vysedávají krásná děvčata...Restaurace s terasou a krásným výhledem na Rudé Moře a zátokou Marsa ShagraPanoramatický pohled na Marsa Shagra
   
© 2010 Seaway Diving
Vytvořila Mishka Media