ODBĚR NOVINEK

Chci dostávat mailem informace

o novinkách a připravovaných akcích...

Potápěčské výpravy
Potápěčské výpravy >
Termín: 1.1. - 1.1. 2019
Uzávěrka přihlášek: 31.12. 2020
Cena: 0 Kč
Info
Neomezené potápění na House Reef (součástí standardního balíčku)
Před prvním ponorem obdržíte od průvodce základní popis lokality kolem zálivu. Poté máte možnost vychutnat naše neomezené potápění. To je určitě jeden z nejunikátnějších aspektů RSDS, volného potápění v buddy párech vlastním tempem a v době, kterou si sami zvolíte. Potápěčské lahve jsou snadno přístupné, takže si prostě vezmete láhev, napíšete se na tabuli, a jdete se potápět.
Pokud chcete vyjet na zodiacu jsou tyto celý den k dispozici.

Přečtěte si článek o Marsa Shagra od dlouholetého potápěče, fotografa a novináře Václava Kříže.

Reportáž o Marsa Shagra od fotografa Karla Bartíka.

Popis oblasti
Donedávna bylo Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou ležící na západním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji, kromě výstavby nových hotelů, pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001. Marsa Alam je dnes stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Největší turistický boom se v oblasti teprve očekává a díky tomu si zde můžete užít klidné, ničím nerušené dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, jež lemují pestrobarevné korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé. Pobyt a potápění na lokalitách v Marsa Alam patří skutečně k těm nejlepším v Egyptě. Přímo před základnou je nádherný domácí reef. Na vzdálenější lokality se vyjíždí člunem. Výhodou je krátka vzdálenost od vyhlášených lokalit Elphinstone Reef, Dolphin House (Samadai Reef), Abu Dabbab atd.

Stravování
Plná penze formou bufetu. Snídaně, oběd , večeře a lehká svačinka v odpoledních hodinách jsou podávány v naší otevřené restauraci s výhledem na moře.. Podávání je flexibilní a nastaveno podle plánu potápění. ( Prosíme, informujte nás předem v případě vegetariánských nebo jiných zvláštních dietních požadavků). Normální nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Fanta), minerální voda, čaj, káva a horká čokoláda jsou zdarma a jsou zahrnuty v balíčku s plnou penzí. Kromě toho nabízíme zmrzlinu, espresso, (čerstvé) šťávy, lehké nealkoholické nápoje, čokoládové tyčinky, sušenky. Egyptské pivo je také k dispozici za příplatek.

Popis ubytování
Nádherný a klidný eco-kemp Marsa Shagra s potápěčským centrem je situován cca 30km od letiště Marsa Alam. K dispozici je široký výběr typů ubytování od jednoduchých stanů až po kamené luxusní bungalovy. Obrázky, popis a mapu rozmístění v areálu najdete na webu.Zde uvádíme jen krátké doporučení, které Vám trošku pomůže při rozhodování jaký typ ubytování vybrat.
A/C Chalet de Lux- lednice, klimatizace, vlastní koupelna a toaleta, rychlovarná konvice. Vhodné pro ty, kteří vyžadují větší komfotr bydlení. Nevýhoda – vyšší cena.
Chalet standart - vlastní koupelna a toaleta, ventilátor. Nevýhoda – nutná rezervace dlouho dopředu, velmi často jsou obsazené.
HUT – ideální jednoduchý kamenný domek. Dvě postele, bez vlastní koupelny a toalety. Společné sociálky jsou umístěné hned vedle. Jsou prostorné, čísté a slouží také pro potápěče ubytované ve stanech. Nevýhoda – pro velký zájem nutná rezervace dlouho dopředu.
Royal Tent – prostorný a pohodlný stan vybavený královskou postelí nebo dvě samostatně, ledničkou, ventilátorem a křesílkama. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž.
Tent – výhodná cena, jednoduchý menší stan, dvě postele nebo jedna královská. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž. Vhodné pro méně náročné a vzhledem k tomu, že většinu dne trávíme na bázi a v restauraci, tak svůj účel ,,na přespání“ plní dostatečně.
Poznámka: Při ubytování ve stanech Tent nebo Royal Tent v zimních měsících doporučujeme přibalit spácák. A to i přesto, že jsou zde přikrývky. V noci zde může být totiž velmi chladno. Přesto jsou tyto stany hodně oblíbené pro svou polohu v blízkosti moře a nevšední romantickou atmosféru.

Náš tip
Marsa Alam je dobrým výchozím místem pro návštěvu památek starověkého Egypta. Luxor, Údolí králů, chrám královny Hatšepsovet apod. Nezapomenutelným zážitkem jsou pak 3 – 5ti denní plavby po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů.
TentsChalet HutTent
Royal TentHuts
Přihláška
Příjmení a jméno: 
Ulice: 
Město: 
PSČ: 
Datum narození: 
Číslo pasu: 
Potápěčská kvalifikace: 
Telefon: 
Email: 
Poznámka/dotaz: 
© 2010 Seaway Diving
Vytvořila Mishka Media